Żywienie dzieci

 

Prawidłowa dieta osób będących w fazie ciągłego i szybkiego wzrostu – dzieci - jest jednym z istotnych czynników kształtujących doraźnie i długofalowo ich optymalny rozwój i zdrowie. Właściwe nawyki żywieniowe w tym intensywnym dla organizmu okresie są ważnym czynnikiem mającym wpływ na jego funkcjonowanie. Niewłaściwa dieta, nieodpowiedni dobór produktów, nadmiar energii w pożywieniu i nieregularne posiłki mogą zakłócić proces wzrastania i rozwoju oraz prowadzić do rozwoju chorób w wieku dorosłym.

Dzieciństwo i młodość to okres kształtowania nawyków żywieniowych, dlatego warto zadbać o te właściwe. Wiedza o właściwościach odżywczych poszczególnych produktów, umiejętność właściwego komponowania posiłków, odpowiedni dobór składników w jadłospisie pod kątem jakościowym i ilościowym, zapewnią zarówno rodzicom, jak i dzieciom zdrowe odżywianie.

Błędy w diecie dzieci


Niestety, współcześnie popełniane błędy w sposobie odżywiania, skutkują rozwojem wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak:
- otyłość,
- nadwaga,
- stłuszczenie wątroby,
- choroby układu serowo-naczyniowego,
- cukrzyca
u coraz młodszych osób.  
W tym zakresie dobrane indywidualnie zalecenia żywieniowe pomogą w zatrzymaniu rozwoju wielu niekorzystnych powikłań metabolicznych.

Wspieramy rodziców i ich dzieci w wypracowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.
Zapraszamy na konsultacje! Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

 

Małymi pacjentami zajmują się zarówno dr Anna Felińczak i dr Michał Czapla